MDF Festival 2019

Poznaj program i kup bilety na MDF Festival 2019

AKTUALNOŚCI | 05-06-2019
MUSIC.DESIGN.FORM Festival, który zagości w Filharmonii 13-15 września zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Wystąpią m.in. Laura Mvula, Marcin Masecki ze swoim jazzowym trio, A_GIM, Kwadrofonik, czy grupa panGenerator. Motywem przewodnim drugiej edycji festiwalu MDF będzie audioluminescencja. To ona prowadzić będzie uczestników festiwalu, którzy symbolicznie będą wraz z dźwiękiem wychodzić ku światłu!
Pierwszy koncert, 13 września, odbędzie się w podziemnym parkingu Filharmonii, kolejnego dnia część koncertowa przeniesie się do holu na poziomie 0 i do sali kameralnej ciut wyżej, a trzeciego dnia finałowy koncert zagramy już w pełnym słońcu, czyli w złotej sali symfonicznej.

Wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Laura Mvula – obdarzona przecudnej barwy głosem soulowa wokalistka, czy Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, pianisty i kompozytora, autora m. in. muzyki do filmu "Zimna wojna". Słynący z muzycznych eksperymentów zespół Kwadrofonik premierowo wykona swoją najnowszą, świetlistą kompozycję "Urlicht", a cały festiwal muzycznie otworzy A GIM - producent, który swój set z gościnnym udziałem wokalu i perkusji na żywo zagra... w garażu podziemnym!

Zobacz zapowiedź MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019 przygotowaną przez Pushka Studio.

W programie Festiwalu MDF 2019 znajdą się nie tylko wyjątkowe koncerty, ale również, wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, prezentacje, wykłady czy panel dyskusyjny. Ponownie powróci do Filharmonii grupa panGenerator, która tym razem przygotuje prezentację swojej działalności oraz poprowadzi warsztaty. Po raz pierwszy w Szczecinie zobaczyć będzie można prace uznanego na świecie artysty Oskara Zięty, który dosłownie nadmuchuje metal jak kolorowe baloniki, a  Filip Springer wraz z zaproszonymi gośćmi z pewnością skłoni do refleksji nad tematem światła w mieście. Razem z  Przekrojem zaprosimy też do tańca. Uczestników festiwalu zaprowadzimy do miejsc, w których do tej pory nie odbywały się filharmoniczne koncerty, zapewnimy im także dawkę życiowej energii w postaci światła.

Nie zapomnimy też o najmłodszych, dla których wraz z Michałem Janochą przygotowaliśmy spektakl multimedialny. Istotę światła będziemy wyjaśniać im przez... A jakże, muzykę! Z kolei Paweł Kula poprowadzi świetlno-fototgraficzne prezentacje dla młodszych i nieco starszych dzieci.

Pełen program MUSIC.DESIGN.FORM Festival dostępny jest TUTAJ.

Bilety na wydarzenia płatne można kupić na kilka sposobów:

Wszyscy, którzy czekali na możliwość kupienia biletów na koncerty z udziałem największych gwiazd festiwalu, mogą to zrobić już teraz. Mogą także poczekać na rozpoczęcie przedsprzedaży i sprzedaży biletów na wszystkie wydarzenia w I połowie nowego sezonu artystycznego 2019/2020 i kupić je w "pakiecie" z innymi.
Maggie Piu - wernisaż
31-05-2019 14:02
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00