V Turniej Muzyków Prawdziwych - TMP 2019

Przystąp do Turniejowych zmagań - ruszyła rekrutacja

AKTUALNOŚCI | 03-07-2019
Rekrutacja do V Turnieju Muzyków Prawdziwych jest już otwarta. Do 28 lipca mogą zgłaszać się instrumentaliści, śpiewacy, kapele i zespoły śpiewacze oraz pary taneczne, które wezmą udział w turniejowych zmaganiach w dniach 5-8 września.
Już po raz piąty początek września w Filharmonii w Szczecinie będzie czasem odświętnego obcowania z tradycyjną kulturą muzyczną w różnych jej wymiarach. Jubileuszowa edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych rozegra się w dniach 5-8 września 2019 r.

Ponownie w szranki staną soliści wokaliści, zespoły śpiewacze i kapele. Soliści instrumentaliści w nowej konwencji rywalizować będą o nagrodę im. Edwarda Mojsaka – pasjonata, niezastąpionego animatora i cymbalisty, który rozsławił region zachodniopomorski jako wyraziste na mapie Polski centrum etnomuzyczne. Nową formułę będzie miał również Turniej Tańca, w którym zmierzą się pary taneczne z całego kraju.

Otwarta jest już rekrutacja do Turnieju, a na zgłoszenia instrumentalistów, śpiewaków, kapel i zespołów śpiewaczych, a także par tanecznych czekamy do 28 lipca! Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Turnieju Muzyków Prawdziwych turniej.filharmonia.szczecin.pl/pl/ (w menu po lewej stronie). Istnieje również możliwość przesłania pocztą tradycyjną wypełnionej karty zgłoszenia.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kategorii muzycznych oraz regulaminem Turnieju Tańca. W kolejnych wieściach przybliżymy zmiany, które pojawiły się w tegorocznych zasadach Turnieju Muzyków Prawdziwych.

Uwaga!
W związku ze zmianą formuły Turnieju w kategorii soliści instrumentaliści oraz Turnieju Tańca, w tych kategoriach nie obowiązuje karencja, co oznacza, że zgłosić mogą się również laureaci nagród z wszystkich poprzednich edycji Turnieju.
W pozostałych kategoriach, laureaci dwóch poprzednich edycji, tj. III i IV Turnieju Muzyków Prawdziwych nie mogą wziąć udziału w Turnieju w tej samej kategorii, w której zajęli I, II lub III miejsce.
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00