MISTERIOSO, Filharmonicy kameralnie

Rodzinna niedziela w Filharmonii

AKTUALNOŚCI | 22-10-2019
Niedzielne popołudnie z rodziną lub przyjaciółmi? Na starszych czeka muzyka w wykonaniu naszych filharmoników, na młodszych warsztaty w Saloniku Wiolinowym, a jeśli dodamy do tego wizytę w galerii Poziom 4. i obiad bądź coś słodkiego w naszej kawiarni, to otrzymamy przepis na niedzielę idealną.

Rodzinnie nie tylko na koncertach rodzinnych

O tym, że do Filharmonii można przyjść w niedzielę na rodzinny koncert o godzinie 17:00 wiedzą już chyba wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że okazji do rodzinnych wizyt będzie teraz więcej. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby niedzielny czas spędzić z najbliższymi w Filharmonii, ale jednocześnie obawiają się, że program koncertu może być za trudny dla najmłodszych, mamy niespodziankę - połączony z koncertem Salonik Wiolinowy.

Salonik wiolinowy otworzy swoje podwoje także podczas niedzielnych koncertów kameralnych. Osoby kupujące bilety na niedzielny koncert o godzinie 12:00, będą mogły też kupić bilet na salonikowe warsztaty dla młodych członków rodziny. Gdy opiekunowie będą brali udział w koncercie, dzieci zapraszamy na warsztaty, podczas których będą aktywnie tworzyć, eksperymentować i odkrywać świat muzyki. Każde zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu innej techniki plastycznej, dzięki której mali podopieczni rozwijają zdolności manualne i kreatywność. Salonik to miejsce zabaw i gier ruchowych, rytmicznych, integracyjnych oraz swobodnej zabawy dzieci, nawiązywania nowych znajomości i nikogo na pewno nie dopadnie tam nuda.

Nie tylko muzyka

Filharmonicy kameralnie w nowej, niedzielnej odsłonie, to jednak nie tylko propozycja koncertowa. Niedzielną wizytę w Filharmonii będzie można połączyć ze spotkaniem z inną niż muzyka dziedziną sztuki i, wspiąwszy się na czwarte piętro po pięknych kręconych schodach, odwiedzić naszą galerię. Poziom 4. to galeria funkcjonująca bardzo intensywnie - co miesiąc prezentuje dzieła innych artystów - dlatego bywając na niedzielnych koncertach naszych filharmoników zawsze warto zawędrować na najwyższe piętro budynku, by obejrzeć nową wystawę.

Jako, że nie samą sztuką człowiek żyje, a czas spędzony w jej towarzystwie potrafi płynąć wyjątkowo szybko, nie zapomnieliśmy też o strawie dla ciała. Zapraszamy także do naszej kawiarni, w której zawsze czekają na Państwa autorskie cukiernicze słodkości, aromatyczna kawa i herbata, czy pyszne koktajle. Dodatkowo w niedziele, w które będziemy prezentować koncerty z cyklu Filharmonicy kameralnie, w Cafe Symfonia będzie można wraz z całą rodziną zjeść obiad, by nabrać energii przed pozostałą częścią rodzinnego dnia.

Rodzinne niedziele przez cały sezon

Na najbliższe koncerty z cyklu Filharmonicy Kameralnie połączone z Salonikiem Wiolinowym dla dzieci, odwiedzinami w galerii Poziom 4. i lunchem w naszej kawiarni zapraszamy 27 października i 8 grudnia o godzinie 12:00.

Kolejne już w drugiej części sezonu, czyli 23 lutego, 8 i 29 marca oraz 24 maja. Pamiętajcie też Państwo, że osoby, które kupią bilety na niedzielny koncert o godzinie 12:00 będą mogą kupić także bilety na zajęcia w Saloniku Wiolinowym dla młodszych członków rodziny.

Zapraszamy serdecznie! Mamy nadzieję, że niedziela spędzona w Filharmonii w gronie rodziny czy przyjaciół dostarczy Państwu niezapomnianych, nie tylko muzycznych, wrażeń i będą doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i pokazanie naszego budynku gościom i znajomym.

01CZEwt, 11:00
05CZEsb, 11:00
05CZEsb, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion Triokoncert z publicznością / płatna transmisja online