MISTERIOSO, GRANDIOSO, BRILLANTE

Wydłużamy walentynkowy weekend doskonałymi koncertami

AKTUALNOŚCI | 11-02-2020
Walentynkowy weekend od środy do niedzieli? W Filharmonii wszystko jest możliwe, szczególnie, jeśli w grę wchodzi spędzenie trzech wieczorów na trzech różnych koncertach. 12, 14 i 16 lutego mamy dla Państwa znakomite propozycje muzyczne, wśród których wśród których Francesco Tristano, Artur Ruciński oraz Voice Band & Anita Lipnicka.

Fortepianowe podróże na wschód

Francesco Tristano jest chyba najbardziej wszechstronnym pianistą XXI wieku. Walczy z szufladkowaniem kompozytorów i ich utworów oraz z podziałem na „muzykę rozrywkową” i „muzykę poważną”. Nie boi się łączenia gatunków i eksperymentów. Jest zarówno doskonałym pianiastą klasycznym, jak i porywającym tłumy DJem.

Podczas koncertu w Szczecinie Francesco Tristano wykona utwory z albumu „Tokio Stories” wydanego ostatnio przez Sony Classical. To kolejna mieszanka stylów – tym razem tradycje Dalekiego Wschodu połączą się z ukształtowaną na Zachodzie harmonią, wrażliwością i możliwościami współczesnego fortepianu wspomaganego nowoczesnymi technologiami.

Koncert Francesco Tristano w Filharmonii w Szczecinie już w środę 12 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 20-40 zł dostępne są w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

Arie operowe dla zakochanych

Artur Ruciński, to, według austriackiego magazynu „Festspiele”, jeden z dwudziestu najlepszych śpiewaków operowych na świecie. Przyjedzie do nas między spektaklami „Cyganerii” Pucciniego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku a próbami w Theatre des Champs-Elysees w Paryżu.

Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie Artur Ruciński wystąpi w walentynkowy wieczór. W programie koncertu usłyszymy arie z największych dzieł Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, ale też Stanisława Moniuszki czy Piotra Czajkowskiego.

Koncert Artur Ruciński I Arie operowe już w piątek 14 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 30-70 zł dostępne są w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

Czar międzywojennych piosenek

Voice Band, czyli kwartet wokalny wskrzeszający styl przedwojennych rewelersów, wystąpi ostatniego dnia walentynkowego weekendu w Filharmonii. Będzie lekko, dowcipnie, ale i nostalgicznie; o miłości, o szczęściu, ale i o smutku. Cztery męskie głosy w towarzystwie orkiestry i ciepłego wokalu Anity Lipnickiej wprowadzą nas w klimat międzywojennych kabaretów, teatrzyków i starych filmów, w których niejednokrotnie było słychać występów kapel ulicznych.

Na filharmonicznej scenie muzykom tym towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Filharmonii w Szczecinie oraz Tadeusz Wicherek, niezwykle aktywny i wszechstronny dyrygent, współpracujący z wybitnymi artystami klasycznymi, jazzowymi, popowymi i rockowymi.

Koncert Voice Band & Anita Lipnicka już w niedzielę 16 lutego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 50/60 zł można kupić w kasie Filharmonii oraz na filharmonia.szczecin.pl.

Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00