MISTERIOSO, Filharmonicy kameralnie

Koncert kameralny 8 marca - zmiana artystów oraz programu

AKTUALNOŚCI | 05-03-2020
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zmianie ulegnie program koncertu kameralnego 8 marca 2020 r. W koncercie wezmą udział inni artyści - wystąpi zespół kameralny Karłowicz Quartet.
Karłowicz Quartet powstał we wrześniu 2017 roku. W skład zespołu wchodzą absolwentki najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Swoje doświadczenie kameralne zdobywały pod kierunkiem wybitnych kameralistów z zespołów takich jak Royal String Quartet, Scharoun Ensemble, Apollon Musagete Quartett, Kwartet Śląski, Kwartet Wilanów, Alban Berg Quartet, Altenberg Trio. Aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

W swoim repertuarze posiadają najwybitniejsze dzieła muzyki klasycznej, nie stroniąc przy tym od muzyki rozrywkowej i filmowej. Dużym atutem kwartetu jest otwartość na wszelkie innowacyjne projekty i nastawienie na stały rozwój artystyczny.

Podczas koncertu usłyszymy dzieła Mieczysława Karłowicza, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Grażyny Bacewicz. "Jako wykształcona i koncertująca skrzypaczka, Bacewicz szczególną uwagę poświęciła muzyce na skrzypce oraz inne instrumenty smyczkowe. Była autorką siedmiu koncertów skrzypcowych, dwóch koncertów wiolonczelowych i koncertu altówkowego. Napisała także siedem kwartetów smyczkowych, pięć sonat na skrzypce i fortepian oraz dwie sonaty na skrzypce solo. Przynajmniej niektóre z tych kompozycji, obok kilku innych dzieł kameralnych, a także symfonicznych, konkurują na estradach koncertowych z "męskimi" utworami z pełnym powodzeniem do dzisiaj". (za: culture.pl)

Bilety zakupione na koncert Rozważne i romantyczne I Filharmonicy kameralnie 8 marca o godzinie 12:00 zachowują ważność. Szczegóły w kasie Filharmonii: tel. 91 431 07 20, email: kasa@filharmonia.szczecin.pl.

Przypominamy również, że osoby, które kupią bilety na niedzielny koncert o godzinie 12:00 mogą kupić także bilety na zajęcia w Saloniku Wiolinowym dla młodszych członków rodziny.

Zapraszamy serdecznie! Mamy nadzieję, że niedziela spędzona w Filharmonii w gronie rodziny czy przyjaciół dostarczy Państwu niezapomnianych, nie tylko muzycznych, wrażeń i będą doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i pokazanie naszego budynku gościom i znajomym.

Mecenasem koncertu jest Natural Skin Clinic.

01CZEwt, 11:00
05CZEsb, 11:00
05CZEsb, 19:00
BRILLANTE | LiveFilharmoniaKrzysztof Herdzin & Motion Triokoncert z publicznością / płatna transmisja online