Karłowicz Recomposed - nowa płyta Atom String Quartet już dostępna

AKTUALNOŚCI | 08-02-2021
Zdobywcy Fryderyków, wiodący polski zespół jazzowy, jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet - powraca z nową płytą. Wraz z dętym składem Szczecin Philharmonic Wind Quartet artyści nagrali pieśni Mieczysława Karłowicza. Album „Karłowicz Recomposed” jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Atom String Quartet i Filharmonia Szczecin

Atom String Quartet powstał w 2010 roku w Warszawie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku zespół stale gości na największych światowych festiwalach muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski i Krzysztof Lenczowski.

Atom String Quartet to obecnie wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Jego wielokrotne występy w Filharmonii w Szczecinie zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Tym bardziej cieszy wszystkich, że artyści zgodzili się przygotować utwory Mieczysława Karłowicza w nowych aranżacjach, a następnie nagrać je wraz z muzykami szczecińskiej orkiestry symfonicznej.

Mieczysław Karłowicz, w wieku około 20 lat, napisał do wierszy młodopolskich poetów 29 pieśni na głos z fortepianem. Do dziś zachowały się 22 z nich. Właśnie pieśni, w nowych, zaskakujących i jazzowych aranżacjach, znajdą się na kolejnej płycie zespołu Atom String Quartet nagranej wspólnie z Szczecin Philharmonic Wind Quartet.

Płyta „Karłowicz Recomposed” jest już dostępna w serwisach streamingowych.

POSŁUCHAJ PŁYTY „Karłowicz Recomposed”

Karłowicz inspiruje

Pieśni Mieczysława Karłowicza to jeden z tych zbiorów, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów mają olbrzymie znaczenie nie tylko dla historii muzyki, ale także dla niezliczonych rzesz artystów i słuchaczy. Napisane pierwotnie na głos i fortepian stanowią pomost między romantyzmem a Młodą Polską – jedną z najpiękniejszych przygód polskiej kultury w XX wieku.

Sam Mieczysław Karłowicz jest dziś patronem Filharmonii w Szczecinie, w której, jak w żadnym innym miejscu w Polsce, pielęgnowana jest jego twórczość.

Pieśni, choć nostalgiczne, inspirują kolejnych odwiedzających nas artystów - także członków zespołu Atom String Quartet. Efekty pracy zespołu i szczecińskich filharmoników z pewnością przypadną do gustu zarówno miłośnikom „Atomów” jak i twórczości Karłowicza.

Album Atom String Quartet i Szczecin Philharmonic Wind Quartet - „Karłowicz Recomposed” - dostępny jest już w największych serwisach streamingowych. POSŁUCHAJ PŁYTY „Karłowicz Recomposed”

01CZEwt, 11:00
05CZEsb, 11:00
05CZEsb, 19:00