Krzesimir Dębski na Dzień Kobiet

AKTUALNOŚCI | 21-02-2018
Stara prawda mówi: najlepszym sposobem na zapamiętanie święta, to raz o nim zapomnieć. Jest jednak sposób na uniknięcie gafy. Można zaplanować wspólne wyjście na koncert – na pewno nie zapomnimy o ważnej dacie, a przy okazji obdarujemy najbliższych wspaniałym prezentem – niezapomnianymi przeżyciami! Najbliższa okazja łącząca datę, o której nie można zapomnieć i koncert, to 8 marca. W dzień kobiet o 19.00 zapraszamy na koncert Krzesimira Dębskego i Zagan Acoustic. Muzycy zagrają utwory ze swojej płyty „Folk & Roll”. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę – od 22 lutego, od godziny 13.00 bilety na ten koncert można kupić 25% taniej od ceny biletu normalnego (52zł zamiast 70zł i 45zł zamiast 60zł, w zależności od kategorii miejsc). Oferta dostępna jest zarówno w kasie, jak i na filharmonia.szczecin.pl. Ilość promocyjnych biletów jest ograniczona.
Zagan Acoustic to kwartet od ponad dekady występujący na estradach Polski i Europy. Grupa powstała w 2006 roku na Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka. Oprócz wysokich umiejętności improwizatorskich muzycy wnoszą do zespołu sporo autorskich kompozycji. W roku 2015 ukazała się płyta zatytułowana „Folk & Roll” z kompozycjami polskich twórców napisanymi specjalnie dla zespołu. Utwory z tego albumu można będzie usłyszeć podczas koncertu.

Zobacz materiał o powstaniu płyty:

Materiał z płyty stał się kanwą współpracy pomiędzy Zagan Acoustic i kompozytorem, skrzypkiem i aranżerem Krzesimirem Dębskim. Kariera tego legendarnego muzyka mogłaby stać się kanwą kilku doktoratów z muzykologii. Do historii polskiego jazzu przeszła jego formacja String Connection, z którą muzyk koncertował w 25 krajach: niemal w całej Europie, USA i Kanadzie. Był wielokrotnie nagradzany jako najlepszy skrzypek, kompozytor i aranżer przez prestiżowy magazyn „JazzForum”. Jest uznanym kompozytorem muzyki filmowej. Jego ścieżka dźwiękowa pojawia się w ekranizacjach klasyki polskiej literatury (np. „Ogniem i mieczem”). Tworzył dla wytwórni filmowych w Hollywood, np. na zamówienie wytwórni Limelight Films skomponował muzykę do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914–1917.

Wspólny projekt Zagan Acoustic i Kresimira Dębskiego zyskał bardzo dobre opinie. Indywidualne brzmienie, witalność, wirtuozeria, no i duża dawka poczucia humoru to główne słowa pojawiające recenzjach. Zresztą zapewnieniem wysokiego poziomu artystycznego niech będą słowa samego Krzesimira Dębskiego: Pisanie wpadających w ucho piosenek jest naprawdę bardzo łatwe. W pewnym wieku już nie wypada robić rzeczy pod publiczkę.
Lipiec 2021
05LIPpn, 18:00
Filharmonia Szczecin OnlineJorge Luis Valcarcel Gregorio | Jubileusz artystycznybezpłatna premiera online
05LIPpn, 21:00