MDF Festival 2019

Artyści MDF Festival wśród nagrodzonych na PGDAwards i KTR

AKTUALNOŚCI | 10-06-2019
To był weekend pełen nagród dla panGenerator! Grupa, która po raz kolejny zawita w Filharmonii na wrześniowym MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2019, została nagrodzona na Polish Graphic Design Awards oraz w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Tę drugą nagrodę panowie otrzymali za instalację SPIRALALALA stworzoną dla Filharmonii na ubiegłoroczną edycję festiwalu MDF!
panGenerator to wyjątkowa grupa zajmująca się sztuką nowych mediów. Wykorzystując nowoczesne technologie kolektyw – dosłownie i w przenośni – buduje przestrzenne interaktywne instalacje, często na zamówienie instytucji kultury i biznesu. Tworzone przez nich projekty integrują nowoczesne media cyfrowe z niebanalnymi formami przestrzennymi i angażującą interakcją. W ten sposób łączą ze sobą światy bitów i fotonów.

7 czerwca podczas gali KRT członkowie panGenerator otrzymali drugą nagrodę w kategorii Design - Design in public spaces za instalację SPIRALALALA, którą stworzyli podczas pierwszej edycji festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM Festival na jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza Filharmonii – spiralnych schodach. Przekształcili je w studnię, w której głosy gości festiwalowych przybierały materialną i wizualną formę.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA SPIRALALALA

Klub Twórców Reklamy ( KTR) został stworzony przez twórców, którzy uczestniczą w ciągle zmieniającej się branży i wszystkie te zmiany uwzględniają, rozwijając konkurs. Celem KTRu jest wyłanianie najlepszych prac, ale także tych najlepszych z najlepszych, które będą przyznawane w trzech głównych kategoriach: Communication, Design oraz Craft. Laureaci zamiast statuetek otrzymują... miecze wykonywane w technologii FiDU stworzonej przez innego artystę wrześniowego MDFu - Oskara Ziętę.

9 czerwca członkowie panGenerator zatriumfowali także na Polish Graphic Design Awards - nominacja w kategorii w kategorii Eksperyment zaowocowała pierwszą nagrodą. Dodatkowo panGenerator otrzymał nagrodę specjalną jako najlepszy zespół projektowy 2018 roku.

Polish Graphic Design Awards (PGDAwards) to doroczny konkurs poświęcony najważniejszym realizacjom polskiego projektowania graficznego. Jego celem jest zaprezentowanie najcenniejszych projektów graficznych zrealizowanych w minionym roku i wyróżnienie wybitnych projektantów.

panGenerator po raz kolejny zagości w Filharmonii w Szczecinie podczas MUSIC.DESIGN.FORM Festival 13-15 września. Członkowie grupy poprowadzą otwartą dla publiczności prezentację oraz dwudniowe warsztaty branżowe.

Pełen program MUSIC.DESIGN.FORM Festival dostępny jest TUTAJ.

Bilety na wydarzenia płatne można kupić na kilka sposobów:
14-09-2019, 10:00 | 15-09-2019, 10:00panGenerator | Bity i fotony - warsztaty
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online
05KWIpn, 19:00
ESPRESSIVO | LiveFilharmoniaBERNARD MASELI | Tribute to Jerzy Milianpłatna premiera online
06KWIwt, 11:00
09KWIpt, 19:00
10KWIsb, 11:00
11KWInd, 19:00
ESPRESSIVORGG Trio I Szymanowski [KONCERT ODWOŁANY]koncert z publicznością