MDF Festival 2019

Stwórz interaktywną instalację - warsztaty z panGenerator

AKTUALNOŚCI | 22-08-2019
Jak dźwięk i ruch zamienić w interaktywną grę świateł? To (i kilka innych tajemnic) zdradzą członkowie grupy pan Generator podczas dwudniowych branżowych warsztatów na MDF Festival. 14 i 15 września odkryjemy świat bitów i fotonów. Zapisy na warsztaty trwają!
Warsztaty „Bity i fotony” 14-15 września podczas MDF Festival 2019 będą wyjątkową okazją do stworzenia własnych interaktywnych instalacji świetlnych. Przez dwa dni członkowie grupy panGenerator będą zapoznawać uczestników z narzędziami i procesami twórczymi pozwalającymi na stworzenie własnych interaktywnych instalacji świetlnych. Pokażą jak, dzięki prostemu programowaniu i elektronice, dźwięk i ruch zamienić w interaktywną grę świateł z wykorzystaniem technologii LED.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby pełnoletnie, mające doświadczenie w zakresie tworzenia animacji lub sztuki nowych mediów, programowania czy też pracy z układami Arduino.

O przyjęciu na warsztaty nie decyduje kolejność zgłoszeń, ale informacje podane w formularzu – na ich podstawie zostanie wyłoniona lista uczestników. Wyboru dokonają m.in. prowadzący, by stworzyć grupę z wzajemnie uzupełniającymi się umiejętnościami i efektywnie wykorzystać czas warsztatów.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 25 sierpnia. Spośród wszystkich zgłoszeń, do końca sierpnia wyłoniona zostanie grupa warsztatowa, licząca nie więcej niż 15 osób. Warunkiem potwierdzenia udziału w warsztatach będzie uregulowanie opłaty w wysokości 100 zł.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udziału w warsztatach dostępne są na stronie internetowej mdf.filharmonia.szczecin.pl

REGULAMIN

panGenerator to założony w 2010 przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego kolektyw, który wykorzystując nowoczesne technologie tworzy przestrzenne interaktywne instalacje. Podczas swojej prezentacji pokażą, z jakich nowoczesnych narzędzi korzystają w swojej pracy, opowiedzą o łączeniu sztuki i narzędzi informatycznych i o procesach tworzenia swoich fascynujących instalacji.

Mają na swoim koncie zarówno projekty dla instytucji kultury, jak i współpracę komercyjną (z Disneyem, Sony, czy Coca-Colą). Oprócz tego panGenerator tworzy eksperymentalne, często krytyczne prace na styku sztuki i nauki. Znajdują takżę czas na działania edukacyjne i promocję sztuki nowych mediów w Polsce – prowadzą warsztaty, spotkania i wykłady, m.in. w School of Form. Prace grupy prezentowane były na najważniejszych festiwalach designu i sztuki. W 2016 roku otrzymali Złotego Lwa na Cannes Lions Festival za instalację dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas pierwszej edycji festiwalu MDF na zamówienie Filharmonii w Szczecinie stworzyli instalację SPIRALALALA na jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wnętrza Filharmonii – spiralnych schodach. Przekształcili je w studnię, w której głosy gości festiwalowych przybierały materialną i wizualną formę. To m.in. za tę realizację otrzymali Paszport POLITYKI 2018 w kategorii Kultura Cyfrowa.
14-09-2019, 10:00 | 15-09-2019, 10:00panGenerator | Bity i fotony - warsztaty
Kwiecień 2021
04KWInd, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINbezpłatna premiera online