Filharmonia Szczecin Online

Filharmonia gra Karłowicza

AKTUELLES | 27-04-2020
Zapraszamy na kolejną niedzielę z Mieczysławem Karłowiczem. Tym razem będzie muzycznie, bo 3 maja o godzinie 19:00 zaprezentujemy Państwu koncert Filharmonia gra Karłowicza, podczas którego zabrzmią największe dzieła naszego patrona w wykonaniu szczecińskich filharmoników. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

OGLĄDAJ NA FACEBOOKU

OGLĄDAJ NA YOUTUBE

Urodzinowy koncert dla Karłowicza

Filharmonia w Szczecinie w roku 2016 była jednym z głównych ośrodków obchodów 140 rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza w Polsce. Dla uczczenia swojego patrona filharmonicy zagrali jego największe kompozycje m. in. podczas grudniowego koncertu. Usłyszeliśmy wtedy Smutną opowieść, Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12 oraz wybór pieśni w opracowaniu Nikoli Kołodziejczyka na sopran, big band i orkiestrę.

Koncert zrealizowano przy współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i można było usłyszeć na żywo na antenie 2 Programu Polskiego Radia, a występ zarejestrowały kamery TVP Kultura. Koncert był objęty patronatem honorowym prof. Piotra Glińskiego, I Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kolejna niedziela z patronem Filharmonii

Taternik, fotograf, kompozytor i patron Filharmonii w Szczecinie. Mieczysław Karłowicz napisał tylko jedną symfonię i sześć poematów symfonicznych – ten skromny dorobek zapewnił mu jednak miano najwybitniejszego polskiego symfonika, a to za sprawą niezwykłej sensualności, bogactwa harmonicznego i filozoficznego kontekstu jego dzieł.

Zapraszamy w niedzielę 3 maja o godzinie 19:00 na kolejną premierę online i kolejne spotkanie z naszym patronem. Tym razem będzie muzycznie, a zobaczymy i usłyszymy największe dzieła Karłowicza wykonane podczas wspomnianego koncertu w 2016 r.

Poemat symfoniczny „Stanisław i Anna Oświecimowie” przez wielu muzykologów uważany jest za najdoskonalsze, szczytowe osiągnięcie w twórczości kompozytora. Inspiracją do napisania utworu była miłosna historia polskiego Romea i polskiej Julii. Kompozycja ta, oraz Smutna opowieść wypełnią pierwszą część koncertu. W kolejnej usłyszymy wybór Pieśni w opracowaniu na sopran, big band i orkiestrę, którego dokonał Nikola Kołodziejczyk.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie zobaczymy pod batutami dwóch znakomitych dyrygentów – dyrektora artystycznego Filharmonii Rune Bergmanna i kompozytora, aranżera, dyrygenta Nikoli Kołodziejczyka. Muzyków wesprze Konglomerat Big Band i sopranistka Agata Zubel.

Z Karłowiczem w świat

Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o Karłowicza. Nasz patron cały czas jest dla nas wielką inspiracją do tworzenia kolejnych projektów i koncertów. Obiecujemy, że jego muzyki nie zabraknie w kolejnych sezonach artystycznych, a tych, którzy czekają na najnowszą płytę z muzyką naszego patrona zapewniamy, że już niedługo będą mogli zabrać do domu także „Pieśni".

Tymczasem bądźcie Państwo z nami na naszym kanale w serwisie Facebook 3 maja o godzinie 19:00. Koncert Filharmonia gra Karłowicza to doskonała muzyczna propozycja na niedzielny wieczór.

Koncert będzie można także zobaczyć na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Tydzień online z Karłowiczem

Zapraszamy na nasze kanały w serwisach FacebookYouTube, gdzie znajdziecie Państwo koncerty naszej orkiestry, mnóstwo nowych edukacyjnych materiałów oraz muzycznych inspiracji.

Przez cały najbliższy tydzień będziemy starali się przybliżyć Państwu tego wspaniałego kompozytora i naszego patrona.

Bądźcie Państwo z nami na naszym kanale w serwisie Facebook 3 maja o godzinie 19:00. Koncert Filharmonia gra Karłowicza to doskonała muzyczna propozycja na niedzielny wieczór.

Filharmonia Szczecin Online zaprasza!

Dezember 2020
01DEZDi, 11:00
Filharmonia Szczecin OnlineDoNuta w drodze - live Kammerkonzertdla klas I-III
01DEZDi, 11:15