Töne zum Start

Dźwięki na start! Pierwszy koncert szkolny także online

AKTUELLES | 16-10-2020
W nowym sezonie artystycznym EduFilharmonia przygotowała coś specjalnego dla melomanów ze szkół podstawowych. Już w przyszły czwartek, 22 października o godzinie 12:00 ruszy cykl trzech koncertów szkolnych „Dźwięki na start”. Wydarzenia te, przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, odbywają się w formule rozszerzonej rzeczywistości i można je oglądać bezpłatnie przez internet.
Aby zaciekawić uczniów i przekazać im wiadomości o muzyce w przystępny sposób, Centrum Edukacji Filharmonii opracowało nową formę edukacyjną. Akcja każdego koncertu będzie się działa w kilku miejscach jednocześnie. Piękne i potężne brzmienie Orkiestry Symfonicznej uzupełnione zostanie komentarzem animatorów, a także… uwielbianymi przez młodzież filmikami, które w zabawny sposób uzupełnią akcję koncertu.

Pierwszy koncert z cyklu „Dźwięki na start” nosi tytuł „Rozkoduj muzykę”. Dowiemy się, czym w ogóle jest dźwięk, co to jest częstotliwość i natężenie, jak zbudowane jest ucho i jak to się dzieje, że słyszymy. W koncercie zabrzmią najbardziej znane i poruszające fragmenty najpopularniejszych dzieł Mozarta, Beethovena, Strawińskiego i Lutosławskiego, a orkiestrę tego dnia poprowadzi Piotr Zabielski.

Koncert będzie w całości bezpłatnie transmitowany przez internet. Aby go obejrzeć, wystarczy w czwartek, 22 października o godz. 12 włączyć transmisję na kanale YouTube EduFilharmonia Szczecin lub na Facebooku na profilu Filharmonii.

Koncert przygotowany został w dwóch wersjach językowych - polskiej i niemieckiej, ponieważ część publiczności stanowi młodzież z przygranicznych szkół niemieckich. Jest to także doskonała opcja na jednoczesną lekcję muzyki i języka niemieckiego dla szkół, w których młodzież się tego języka uczy.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia bezpłatnej transmisji na żywo w klasie lub w domach w przypadku nauki zdalnej. Koncert „Dźwięki na start” już w najbliższy czwartek 22 października o godz. 12:00 na kanale YouTube EduFilharmonia Szczecin lub na Facebooku.

Na kolejne koncerty szkolne z cyklu „Dźwięki na start” zapraszamy 3 listopada i 14 grudnia 2020. Bądźcie z nami!

Koncert "Rozkoduj muzykę" odbędzie się w ramach projektu "Transgraniczną Limuzynką do Filharmonii" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00