GRANDIOSO

Stefan Asbury ponownie zadyryguje w Szczecinie [TRANSMISJA KONCERTU]

AKTUELLES | 28-10-2020
Już w piątek 30 października o godzinie 19:00 na deskach Filharmonii w Szczecinie stanie ponownie Stefan Asbury. Dyrygent poprowadzi szczecińskich filharmoników w programie złożonym z utworów Franza Schrekera i Ottorina Respighiego. Koncert można będzie zobaczyć osobiście w złotej sali bądź na livefilharmonia.szczecin.pl.
Stefan Asbury pierwszy raz był naszym gościem w maju 2019 roku, kiedy wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną oraz solistami – Alison Cook i Derekiem Weltonem – przedstawił niezapomnianą interpretację opery Zamek Sidobrodego.

Dyrygent, który jest mistrzem w kształtowaniu brzmienia orkiestry, powraca do nas żeby pochylić się nad dziełami, w których jest to szczególnie ważny aspekt.

Stefan Asbury jest zapraszany do współpracy z najbardziej renomowanymi orkiestrami na całym świecie. W trwającym obecnie sezonie artystycznym ponownie dyrygował Ensemble Modern, a także odwiedzi Rundfunk Sinfonieorchester we Frankfurcie i MDR Sinfonieorchester w Lipsku.

W minionym sezonie zadebiutował z Auckland Philharmonia Orchestra, China National Symphony Orchestra i Bilbao Orkestra Sinfonikoa, MDR Sinfonieorchester Leipzig, Ensemble Musikfabrik, Nash Ensemble, Orquestra Sinfônica do Paraná, Orquesta Sinfónica Nacional del Perú i Birmingham Contemporary Music Group.

Jako dyrygent gościnny występował m.in. z London Sinfonietta, Los Angeles Philharmonic, Dresdner Philharmonie, Orchestra of St. Luke’s oraz z orkiestrami symfonicznymi z Londynu i Tokio. W sezonie artystycznym 2011/2012 poprowadził orkiestrę Concertgebouw w Amsterdamie w koncercie z Lang Langiem, jako solistą.

W jego działalności artystycznej na uwagę zasługuje bliska współpraca z kompozytorami muzyki współczesnej. Do grona jego przyjaciół należy Steve Reich, Wolfgang Rihm, Unsuk Chin i Mark-Anthony Turnage. W październiku 2013 roku poprowadził światową premierę Siegfried Nocturne M. Jarrella w ramach Wagner Geneva Festival. W swoim repertuarze ma m.in. dzieła operowe J. Adamsa (A Flowering Tree), W. Rihma (Jakob Lenz), G. Gershwina (Porgy and Bess), B. Brittena (Owen Wingrave) czy O. Knussena (Where the Wild Things Are). W sezonie 2014/2015 dyrygował światową premierą Koncertu fortepianowego H. Birtwistle’a z towarzyszeniem Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks i Pierre-Laurentem Aimardem. W sezonie 2015/2016 poprowadził światową premierę Koncertu organowego B.R. Deutscha.

Od 1995 roku Stefan Asbury związany jest z Tanglewood Music Center. Prowadził kursy w Zürcher Hochschule der Künste oraz konserwatoriach muzycznych w Wenecji i Genewie.

W najbliższy piątek dyrygent poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie, a w złotej sali zabrzmią „Kammersymphonie” Franza Schrekera oraz „Tryptyk Botticellego” Ottorina Respighiego.

Na koncert RESPIGHI I SCHREKER zapraszamy w piątek 30 października o godzinie 19:00.

Bilety na koncert w cenie 25-55 zł można kupić w kasie Filharmonii i na filharmonia.szczecin.pl. Koncert będzie transmitowany na żywo na dedykowanej platformie streamingowej.

Dostęp do płatnej transmisji koncertu (a w tym także do archiwum koncertów) w cenie 10/20 zł można wykupić na livefilharmonia.szczecin.pl.

Z uwagi na nowe wytyczne Rady Ministrów zmianie uległy zasady uczestnictwa w wydarzeniach. W związku z tym prosimy o wcześniejsze udanie się do sali i zajmowanie co czwartego miejsca zgodnie ze wskazaniami obsługi.

April 2021
04APRSo, 19:00
Filharmonia Szczecin OnlineSCHUMANN | RACHMANINOV | CHOPINKostenlose Online-Premiere
05APRMo, 19:00