„Oblicza” Dawida Głogowskiego - posłuchaj płyty w sieci

AKTUELLES | 28-01-2021
„Oblicza” Dawida Głogowskiego, członka naszej orkiestry, to album ukazujący wszechstronne walory brzmieniowe trąbki. Od dziś płyty można posłuchać w sieci w największych serwisach streamingowych.
Dawid Głogowski znalazł się w gronie sześciu laureatów ubiegłorocznej edycji Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, dzięki któremu udało mu się nagrać album „Oblicza”. Na płycie można usłyszeć różne oblicza jego ukochanego instrumentu, czyli trąbki - od klasycznego brzmienia przez kameralistykę, po jazzowe i rozrywkowe brzmienia.

Od dziś można jej posłuchać w serwisach muzycznych.

POŁUCHAJ PŁYTY „OBLICZA” DAWIDA GŁOGOWSKIEGO

„Kompozycje, które się na niej znalazły oddają szeroki wachlarz możliwości instrumentu” - mówi Dawid Głogowski. „W utworach wykorzystałem rozmaite jego odmiany - od surowej barwy trąbki naturalnej, przez brzmienie klasyczne i kameralne, na jazzowych nutach kończąc” - dodaje.

Artyście podczas pracy nad płytą towarzyszyło grono znakomitych muzyków, w tym także związanych z Filharmonią. Pośród utworów, w których trąbka naturalnie jest na pierwszym planie, zabrzmią także inne instrumenty dęte blaszane i drewniane, gitary elektryczne, instrumenty perkusyjne, a nawet… organy. Usłyszymy m. in. utwory solowe na trąbkę i fortepian - „Centennial Horizon” Kevina McKee i „Błękitną rapsodię” George'a Gershwina, ale także kameralistykę: trio na trąbkę, puzon i fortepian „Pastorale” Erica Ewazena, oraz kwintet instrumentów dętych blaszanych w utworze Coliera Jonesa „Four Movements for Five Brass”. Na płycie znajdują się także kompozycje muzyki filmowej i rozrywkowej jak „Scream Machine” Jamesa Morrisona; „Rhythm of Our World” Arturo Sandovala, czy „Gonna Fly Now” Billa Contiego wykonane z Orkiestrą Wojskową w Szczecinie.

Dawid Głogowski jest absolwentem Akademii Muzycznych w Poznaniu (2010), Wrocławiu (2013) oraz Bydgoszczy (2017). W latach 2010 – 2013 był pierwszym trębaczem solistą Opery Wrocławskiej. Od 2014 roku jest trębaczem w Orkiestrze Wojskowej w Szczecinie, a od 2018 muzykiem solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Od 2015 roku współtworzy zespół Szczecin Brass Quintet. Od tego samego roku prowadzi również działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego w Szczecinie oraz współpracuje z orkiestrą Red Swing Low w Gryficach.

Płytę Dawida Głogowskiego „Oblicza” można kupić w sklepie internetowym Filharmonii w cenie 25 zł. KUP PŁYTĘ

Projekt został zrealizowany w ramach środków stypendium w dziedzinie kultury Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nagranie przy współpracy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, a zrealizowane w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie w 2019 roku.

Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00