Sonaty na flet i fortepian - posłuchaj płyty online

AKTUELLES | 18-02-2021
W ubiegłym roku ukazała się płyta, której głównymi bohaterami są flecistka Joanna Kowalczyk i pianista Rafał Kowalczyk. Album „Sonaty na flet i fortepian” jest od dziś dostępny także w serwisach streamingowych.
Na wspólnej płycie artystów, która została zarejestrowana w Filharmonii, usłyszymy cztery Sonaty na flet i fortepian, skomponowane przez Francisa Poulenca, Pierra Sancana, Paula Hindemitha i Siergieja Prokofiewa.

Album „Sonaty na flet i fortepian” dostępny jest w serwisach streamingowych.

POSŁUCHAJ PŁYTY „Sonaty na flet i fortepian”

Płytę CD w cenie 25 zł można także kupić w naszym sklepie internetowym.

Joanna Kowalczyk ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie profesorów Antoniego Wierzbińskiego i Eweliny Zawiślak (2014), oraz Haute école de musique de Genève, w klasie prof. Jacques’a Zoona (2013). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Laureatka konkursów ogólnopolskich, m.in. VII Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego we Wrocławiu w 2013 roku – I miejsce, i międzynarodowych, takich jak IV International Friedrich Kuhlau Flute Competition w 2011 roku i III Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej w 2009 roku. W latach 2012–2014 była związana z European Union Youth Orchestra, z którą koncertowała w Austrii, na Malcie, w Niemczech, we Włoszech, w Macedonii, Niderlandach, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Szkocji. Współpracuje z wieloma zespołami, m.in. z Orchestre de la Suisse Romande i West Side Sinfoniettą, oraz filharmoniami, np. Gorzowską i Bałtycką. Od stycznia 2014 roku jest pierwszą flecistką Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Jest także wykładowcą szczecińskiej Akademii Sztuki.

Rafał kowalczyk swoją edukację muzyczną prowadził równolegle na kilku instrumentach: fortepianie, waltorni i harfie. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu Tatiany Shebanovej i Jarosława Drzewieckiego, oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, w klasie waltorni Aleksandra Szebesczyka w roku 2014. Laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych, m.in. Steinway Klavierspiel Wettbewerb w Hamburgu w roku 2000 – III nagroda, VIII Śląskiego Konkursu Pianistycznego w Zabrzu w 2007 roku – IV nagroda, VI Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu w 2007 roku – II miejsce, i Festiwalu Fortepianowego „Bieszczady bez granic” w roku 2009 – nagroda Złoty Parnas. Od 2015 roku solista waltornista Opery na Zamku w Szczecinie oraz wykładowca szczecińskiej Akademii Sztuki jako pianista akompaniator. Współpracuje z wieloma orkiestrami zarówno jako pianista, jak i waltornista, m.in. z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Płocką Orkiestrą Symfoniczną, filharmoniami: Gorzowską, Poznańską, Koszalińską i Częstochowską.
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00