Młodzi tancerze pilnie poszukiwani! Trwa casting do projektu EduVirtuoso III

AKTUELLES | 12-04-2021
Do 18 kwietnia czekamy na zgłoszenia wszystkich, którzy chcą wziąć udział w niepowtarzalnym wydarzeniu jakim jest trzecia edycja koncertu z cyklu EduVirtuoso.
Do tej pory utalentowana młodzież zagrała w koncercie “EduVirtuoso – symfoniczny talent show” oraz zaśpiewała w “EduVirtuoso II – wokalny talent show”, który zakończył się wydaniem płyty “I żyli długo i w Szczecinie 2”. Teraz, w trakcie III edycji naszego projektu poszukiwane są talenty taneczne!

Cykl koncertów EduVirtuoso to wydarzenia, w których do tej pory brała udział utalentowana młodzież, zarówno ta grająca na instrumentach, jak i śpiewająca. Pierwszy casting do koncertu EduVirtuoso ogłosiliśmy we wrześniu 2018 r. Szukaliśmy utalentowanej młodzieży, grającej na różnych instrumentach. Zgłosiło się przeszło 60 instrumentalistów, a jury konkursu w składzie Dorota Serwa - dyrektor Filharmonii w Szczecinie, Jolanta Szczepaniak - wokalistka jazzowa, pedagog i Norbert Twórczyński - dyrygent, pedagog wybrało siedmioro.

Warsztaty i widowisko taneczno-muzyczne

Przygotowania do majowego koncertu obejmą intensywne warsztaty taneczne oraz próby z orkiestrą, a choreografię skomponuje doświadczony choreograf i tancerz. Będzie ona ściśle dopasowana do techniki, wrażliwości i kreatywności uczestników.

Udział w koncercie „EduVirtuoso III” to niepowtarzalna okazja, aby wystąpić w złotej sali podczas specjalnie przygotowanego koncertu. Każdy z finalistów będzie miał ponadto szansę na zostanie laureatem Nagrody Publiczności.

Jak zgłosić się na casting?

Należy nagrać dwa filmy z występami tanecznymi - jeden do dowolnej muzyki, a drugi do wskazanego przez Filharmonię fragmentu. Nagrania wideo muszą być przesłane w postaci linków do serwisu YouTube (wideo niepubliczne). Linki do nagrań należy umieścić w formularzu zgłoszeniowym.
 Jury spośród zgłoszeń wybierze finalistów, którzy już na początku maja rozpoczną w Filharmonii warsztaty taneczne.

Zapoznajcie się z regulaminem i czym prędzej rozpocznijcie treningi! Zgłoszenia przyjmujemy do 18 kwietnia 2021 r.

Odpowiedzi na pytania dotyczące castingu udzieli Dorota Świszczewska pod numerem telefonu 91 431 07 27.

Formularz Zgłoszeniowy - TUTAJ.

Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa.

Utwór obowiązkowy wybrany przez jury: Edvard Grieg - Two Nordic Melodies for the String Orchestra Op.63, cz. III "Peasant Dance" (10:21).

Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00