BILETY

premiera online
Facebook, YouTube
Procedury bezpieczeństwa
Procedury bezpieczeństwa dla uczestników wydarzeń/gości Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w trakcie epidemii SARS-CoV-2 i wzór oświadczenia dla osoby wchodzącej do obiektu Filharmonii.
ARTYŚCI
  • Resina - wiolonczela, live electronics
  • Mateusz Rychlicki - perkusja
Materiał z wydanego w 2018 roku albumu „Traces”.
Jej płyty wydaje legendarna wytwórnia FatCat Records, dla której nagrywają m.in. Sigur Rós i Animal Collective. Znajduje się pod skrzydłami brytyjskiego wydawnictwa Mute Songs. Współtworzyła muzykę do nominowanego do Oscara filmu „Królik po berlińsku”. Jej kompozycje zostały wykorzystane w pokazie kolekcji Gucci Cruise 2019 we francuskim Arles. Nazywa się Karolina Rec.

OGLĄDAJ NA YOUTUBE bit.ly/RESINAYT

OGLĄDAJ NA FACEBOOKU bit.ly/RESINAFB

Jest wiolonczelistką, kompozytorką, aranżerką. Od wielu lat współpracuje z różnymi artystami (jak Natalia Zamilska, Hubert Zemler, NOON) i tworzy muzykę do filmów oraz spektakli teatralnych. Współtworzyła takie zespoły, jak Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki oraz Nathalie and The Loners. Jej solowy debiutancki album „Resina” ukazał się w październiku 2016 roku w neoklasycznym oddziale FatCat Records – 130701. W ten sposób twórczość Resiny znalazła się w jednym katalogu z płytami klasyków współczesnego minimalizmu: Hauschki, Maxa Richtera, Jóhanna Jóhannssona.

Muzyka z debiutanckiego albumu osadzona jest w naturze i krajobrazie, oparta na eksperymencie łączącym wiolonczelę i proste narzędzia elektroniczne, pomiędzy którymi główną rolę odgrywa looper, zagęszczając utwory pętlami i rozbudowując je w czasie. Rec powtarza: „przeszłam przez wszystkie szczeble klasycznej edukacji i zawsze chciałam burzyć”. I na tych ruinach wzrasta jej muzyczny świat. W 2018 roku, nakładem tej samej wytwórni, ukazał się album „Traces”. Bartek Chaciński pisze: „Z pełnym przekonaniem mogę zauważyć, że druga płyta Resiny, dojrzalsza, bardziej przystępna i atrakcyjna od debiutu, zalicza się do lepszych albumów w dyskografii brytyjskiej wytwórni”. Na tej płycie pojawia się perkusja, a także głos Karoliny Rec jako kolejny instrument budujący ścieżki wokalno-rytmiczne.

Karolinie Rec na scenie symfonicznej Filharmonii w Szczecinie towarzyszyć będzie Mateusz Rychlicki. Mateusz Rychlicki to jeden z założycieli Kristen, grupy działającej już od ponad 20 lat na polskiej scenie niezależnej, niezmiennie utrzymującej równy, wysoki poziom. Udziela się w różnorodnych projektach, jak np. Dynasonic, Kobieta z wydm; współpracuje z różnymi muzykami, np. z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Jego solowy projekt MEF opiera się na wykorzystaniu archaicznych instrumentów elektronicznych.

Nastrój kameralnego koncertu podkreślą wizualizacje przygotowane przez Mateusza Jarmulskiego, reżysera filmów animowanych, scenarzysty i animatora, który zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk”, nagrodzonego statuetką Oscara w 2008 roku.
SZCZEGÓŁY
Resina | Traces
12-07-2020 19:00

Lipiec 2020