Głosowanie trwa! Turniej Muzyków Prawdziwych 2020

AKTUELLES | 24-08-2020
Wybranie finałowej dwunastki spośród dotychczasowych laureatów nie było łatwe. Jury Turnieju miało w tym roku wyjątkowo trudne zadanie - musiało bowiem wskazać najlepszych z najlepszych w czterech kategoriach, które reprezentują wykonawcy (soliści instrumentaliści, soliści wokaliści, kapele, zespoły śpiewacze). Po długich i trudnych obradach udało się jednak wyłonić finalistów, na których od dzisiaj można głosować na profilu facebookowym Turnieju.
Co roku na Turniej Muzyków Prawdziwych przyjeżdżali uczestnicy z całego kraju, by stanąć w turniejowe szranki. Tegoroczna edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych odbędzie się jednak w zmienionej formule. Turniejowe wydarzenia przeniesione zostaną w sferę online i to właśnie w sieci, na kanałach Filharmonii, będzie można zobaczyć między innymi koncert wieńczący Turniej.

Jak co roku staną w szranki twórcy muzyki tradycyjnej. W plebiscycie publiczność będzie mogła przyznać swoją nagrodę wybierając spośród zwycięzców spośród 12 laureatów dotychczasowych edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych. Finałowa dwunastka, po długich i trudnych obradach, została już wyłoniona.

Od dzisiaj, poprzez polubienia nagrań, można głosować na swoich faworytów na: bit.ly/TMP2020 GLOSOWANIE

ZOBACZ FINALISTÓW VI EDYCJI TURNIEJU MUZYKÓW PRAWDZIWYCH

Soliści instrumentaliści:

Stanisława Galica - Górkiewicz

Zdzisław Marczuk

Jakub Karpuk

Soliści wokaliści:

Stanisław Madanowski

Wiera Niczyporuk

Katarzyna Dudziak

Zespoły śpiewacze:

Zespół Bujne Ziele

Pogranicze z Szypliszk

Zespół 9 Siył

Kapele:

Kapela PoPieronie

Kapela Romana Wojciechowskiego

Kapela Opocznianka

Prezentacja finalistów i głosowanie publiczności stanowią w tym roku novum. Oczywiście, jak co roku, także jury, przyzna swoje nagrody. Nagrania występów finałowej dwunastki oraz przyznanie nagród Jury i publiczności rozpocznie w tym roku koncert finałowy Turnieju.

Gratulujemy!
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00