Konkurs na logo EduFilharmonii rozstrzygnięty

AKTUELLES | 08-03-2021
Ponad stu młodych artystów wzięło udział w konkursie plastycznym, którego celem było stworzenie nowego logo EduFilharmonii. Komisja, po wielu godzinach dyskusji, wybrała pracę Jagody Baszkowskiej. Jej dzieło przez najbliższe lata towarzyszyć będzie edukacyjnym wydarzeniom w Filharmonii. Gratulujemy!
114 kreatywnych i oryginalnych prac konkursowych, wykonanych przez młodych melomanów w wieku 10-15 lat napłynęło do Filharmonii w ramach konkursu na logo EduFilharmonii. Symbole graficzne zaproponowane przez dzieci były przeróżne. Jedni wyobrazili sobie EduFilharmonię jako lodowy pałac, inni jako planetę pełną muzyki i konstelacji gwiazd, które były instrumentami. Były też prace przedstawiające schody Filharmonii, salę symfoniczną i hol oraz pomysłowe kroje pisma z ciekawymi hasłami.

Ze względu na wielkie zainteresowanie konkursem, ogłoszenie zwycięzców zajęło trochę dłużej niż planowaliśmy. Wizja czworga młodych grafików zaintrygowała nas jednak najbardziej. Zwyciężyła praca Jagody Baszkowskiej, która wyobraziła sobie budynek Filharmonii jako koronę, podpisując ją hasłem “EduFilharmonia - królestwo muzyki dla najmłodszych”. Pozostałe trzy prace Niny Adamczyk, Alicji Serwach oraz Michała Mączyńskiego zaskoczyły nas nie tylko swoją pomysłowością, ale i formą wykonania - podkreśla Hanna Wilińska z Centrum Edukacji Filharmonii.

Filharmonia na podstawie zwycięskiej pracy opracuje formę graficzną logo wraz z księgą znaku, a samo logo stanie się reprezentacyjnym znakiem graficznym EduFilharmonii.

EduFilharmonia to szereg edukacyjnych działań przeznaczonych dla dzieci, które łączą beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Koncerty, warsztaty, wyjątkowe wydarzenia - ekipa EduFilharmonii zapewnia najmłodszym melomanom ogromną dawkę energii, która szybko zamienia się w kreatywne działania muzyczne.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Twórzcie EduFilharmonię razem z nami!
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00