TICKETS

happening
Filharmonia / przestrzeń miejska
Safety procedures
Safety procedures for event participants/visitors to Mieczysław Karłowicz Philharmonic Concert Hall in Szczecin applicable during SARS-CoV-2 pandemic and model declaration for a person entering the Philharmonic facility.
Tego dnia nasze miasto wypełni muzyka i teksty ze Szczecinem w roli głównej! 21 czerwca naszym miastem zawładną piosenki z 2 części wyczekiwanej przez melomanów płyty „I żyli długo i w Szczecinie”. Piosenki o Pogoni, Paprykarzu, czy Puszczy Bukowej dotrą do wielu miejskich zakątków za sprawą przejazdu tramwajem – w końcu to właśnie tramwaj pełen grających muzyków pojawia się w jednej z piosenek oraz gra pierwsze skrzypce na okładce płyty. Każdy będzie mógł wejść do tramwaju, pośpiewać z nami, potupać do energetycznych dźwięków na żywo do oraz kupić jeszcze ciepłą, wydaną w tym roku płytę.

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne - filharmonie, opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na całym świecie.

Jak przystało na międzynarodowe święto, Filharmonia wypuści w świat muzyczną energię, która popłynie ulicami Szczecina. Mamy nadzieję, że mieszkańcy przyłączą się do wspólnego przeżywania dźwięków, które zostaną z nimi na długie, szczecińskie lata.
VIDEOS AND PHOTOS
DETAILS
Święto Muzyki - tramwajowy happening
21-06-2021 12:00