Interaktywny eksperyment muzyczny, czyli Generacja dźwięku - X

AKTUELLES | 18-02-2021
Najbliższy koncert szkolny będzie zupełnie nowym, muzycznym eksperymentem. Na scenie zobaczymy orkiestrę symfoniczną i… orkiestrę sensoryczną. Bezpłatną premierę koncertu będzie można zobaczyć na naszym Facebooku oraz nowym kanale YouTube EduFilharmonii już w poniedziałek 22 lutego o godzinie 11:00.
Koncerty szkolne to wydarzenia przeznaczone dla klas IV–VIII szkół podstawowych. Zawsze odbywają się w złotej sali Filharmonii, gdzie nastoletni melomani mogą wsłuchać się w kilkudziesięcioosobowy skład Orkiestry Symfonicznej. To doskonały czas na rozpoczęcie przygody z niepowtarzalnym orkiestrowym brzmieniem, które w samo w sobie jest kopalnią wiedzy o instrumentach i dziełach muzycznych.

Najbliższy koncert szkolny, którego premiera już w poniedziałek 22 lutego, będzie wyjątkowym połączeniem dwóch orkiestr - orkiestry symfonicznej oraz orkiestry sensorycznej. Czym jest orkiestra sensoryczna? Będą to uczennice klas IV-VIII szkoły podstawowej obsługujące specjalnie skonstruowane instrumenty - sensory, które wydają dźwięki dzięki ruchom ludzkich dłoni.

Każda z orkiestr będzie miała swojego dyrygenta - orkiestrą symfoniczną zadyryguje autor kompozycji - Jarosław Kordaczuk, a orkiestrą sensoryczną Izabela Kościesza.

Zaeksperymentujemy z brzmieniem! Dowiemy się, jak działają sensory i jak na nich grać. Połączymy z nimi klasyczne instrumenty i stworzymy nowatorskie dzieło. Kto wie, może zainspirujemy kogoś do stworzenia własnego niekonwencjonalnego dzieła?

Nowy cykl koncertów szkolnych „Generacja dźwięku” przygotuje młodych melomanów do rozumienia muzyki, tworzenia jej i czerpania z niej niekończącej się przyjemności.

Na premierowy odcinek nowego cyklu koncertów szkolnych Generacja dźwięku - X zapraszamy już w poniedziałek 22 lutego o godzinie 11:00. Bezpłatną premierę koncertu będzie można zobaczyć na naszym Facebooku oraz nowym kanale YouTube EduFilharmonii.
Juni 2021
01JUNDi, 11:00
05JUNSa, 11:00
05JUNSa, 19:00